
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 760 V/µs |
| operating temperature | -40.0 °C to 85.0 °C |
| pin count | 16 |
| rohs status | Compliant |
| case package | WQFN |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 40 dB |
| Operating Supply Current | 225 mA |
| Input Bias Current | 10 µA |
| Gain Bandwidth Product | 900 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 40 mV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 50 dB |
| Input Voltage Noise Density | 0.98 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | Variable Gain Amplifiers |
Stock: 456
Distributors
pcbx
Unit Price$9.85648
Ext.Price$9.85648
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $9.85648 | $9.85648 |
| 10 | $7.80380 | $78.03800 |
| 25 | $7.29084 | $182.27100 |
| 50 | $7.00349 | $350.17450 |
| 100 | $6.72744 | $672.74400 |
| 300 | $6.50491 | $1951.47300 |
| 500 | $6.28972 | $3144.86000 |
| 1000 | $5.68272 | $5682.72000 |
